YETİMLERİN ELİNİ BİRLİKTE TUTALIM

Şam Yetimler Derneği; Suriye’de devam eden iç savaştan en çok etkilenen çocuklarımız için eğitim ve insani yardım amacıyla Ağustos 2012’de kurulmuş, kar amacı gütmeyen, siyasi olmayan, gönüllü yardım severlerimizle beraber çalıştığımız bir dernektir.
Savaş tüm ülkeyi kasıp kavurmaya devam ederken, eğitimleri ve temel insani ihtiyaçları ellerinden alınan 5 milyonu aşkın çocukla en ağır bedeli Suriyeli gençler ödüyor.

giyim,şam yetimler,yardım,hediye,

Gıda, giyim, gibi temel ihtiyaçlara yönelik aile yardımları

Onların mutluluğu bizim mutluluğumuz prensibiyle, yetim çocuklarımız ve gönüllü yardımcılarımız ile bir giyim mağazasına gidiyor, gönüllerince beğendikleri kıyafetleri alma etkinlikleri düzenliyoruz.

Çocuklara yönelik eğitim programları

Hedefimiz her yaştaki çocuğun güvende, sağlıklı mutlu şekilde öğreniyor olmasıdır. Onların bütüncül gelişimlerini destekleyerek çocukların hayata eşit fırsatlarla başlamalarını ve bu yolla daha adil ve eşit bir topluma katkı sağlamayı amaçlıyoruz.

DSC_0165
DSC_0850

Sağlık sorunları olan çocuklarımız için (muayene, ameliyat gibi tüm hastane işlemleri, doktor kontrolü, ilaç temini) tıbbi destek

Ekonomik sıkıntılar sebebiyle temel sağlık hizmetlerinden yararlanamayan çocuklarımıza takip ve izlenimleri sürekliolarak sağlık destkeği verilmektedir.

YETİMLERİMİZİN İHTİYAÇ DURUMLARINI BELİRLEMEDE DİKKAT ETTİĞİMİZ UNSURLAR

Özel oluşturduğumuz denetleme ve gözlem ekibi ile yetimlerimizin evlerine misafir oluyor, yaşam şartlarını takip ediyoruz.

Learn More

DERNEĞİMİZCE DESTKLENEN AİLELERİN SOSYAL YARDIM KESİNTİ SEBEPLERİ

Yardım edilen yetimin 18 yaşına ulaşması
Aile fertlerinin uygun çalışma koşullarına sahip olması
İyileştirilmiş hane koşulları
Ailenin kendi talebi

Learn More